خانه / جمشید علیدادی

جمشید علیدادی

مقام معظم رهبری: هر شهید پرچمی برای استقلال و شرف این ملت است.

نام: جمشید

نام خانوادگی: علیدادی

نام پدر: محمد

محل تولد: روستای عبدل آباد

تاریخ شهادت: ۲۴/۰۱/۱۳۶۲

محل شهادت: فکه

روحش شاد و یادش گرامی باد.

زندگینامه شهید بزرگوار

در سال ۱۳۴۶ در شهرستان تربت‌حیدریه متولد شد. پس از فراگیری قرآن کریم راهی مدرسه شد دوره‌ی ابتدائی و راهنمائی را در مدرسه علی تمدن به پایان رسانید. شهید بزرگوار از نظر خلق و خوی و رفتار فردی شایسته بود. همیشه با متانت خاصی راه می‌رفت وقتی ایشان را صدا می‌کردی به خوبی جواب می‌داد همه اینها باعث می‌شد که آدم جذبش شود. در مراسم مذهبی و جلسات قرآن حضور فعالانه داشت و در مسابقات قرآنی جوایز زیادی از طرف مدرسه گرفته بود. با اینکه وضعیت درسی شهید خوب بود اما علاقه‌ی زیادی برای رفتن به جبهه داشت به همین خاطر چند بار برای اعزام به پایگاه بسیج شهرستان مراجعه ولی به علت کمی سن از اعزام او به جبهه خودداری می‌کردند تا اینکه سرانجام به اصرار و پافشاری خودش راهی جبهه‌های نبرد حق علیه باطل می‌شود و در عملیات والفجر مقدماتی در منطقه فکه در سال ۱۳۶۲ شرکت می‌کند و در اثر اصابت خمپاره به فیض شهادت نایل می‌شود و بالاخره پس از دوازده سال جاوید‌الاثر بودن در اسفندماه سال ۱۳۷۳ پیکر پاک شهید در مزار شهدای روستای عبدل‌آباد به خاک سپرده شد. روحش شاد و یادش گرامی باد
مادر شهید جمشید علیدادی می‌گفت: صبح زود پدر بزرگوار شهید مرا فرستاد که او را برای نماز صبح بیدار کنم وقتی وارد اتاق شدم دیدم روی سجاده نشسته قرآن می‌خواند و اشک می‌ریزد برگشتم و به پدرش گفتم این ما هستیم که خوابیم، او بیدار است. 

وصیت‌نامه شهید:

                                                            انّا لله و انّا الیه راجعون    

                                    همه ما از سوی خدا آمده‌ایم و به سوی او بازگشت می‌کنیم .

چقدر زیباست که این بازگشت توأم و همراه با شهادت باشد. پدر و مادر عزیزم من راه خودم را انتخاب کرده‌ام و به راهی که آرزویش را در سر می‌پروراندم قدم گذاشتم تا از شهد شیرین آن اگر لایق باشم بچشم پس اگر لیاقت و شایستگی آن را داشتم که در راه قرآن و اسلام به فیض شهادت برسم شما پدر و مادر عزیزم از شهادت من ناراحت نباشید و گریه و زاری نکنید و سیاه نپوشید زیرا دشمنان بیشتر خوشحال می‌شوند و حالا به تو برادر و خواهر عزیزم توصیه می‌کنم اگر شما در جبهه‌ها نیستید سنگر مدرسه را رها نکنید زیرا این سنگر کمتر از سنگر جبهه‌ها نیست پس بکوشید و درس بخوانید مدرسه‌ها و دانشگاه‌ها را مانند جبهه‌ها پر نگه دارید و سعی کنید درس خواندن شما برای رضای خدا باشد و تقوای الهی داشته باشید با قرآن بیشتر انس بگیرید و قرآن را انیس و مونس خود قرار دهید و با صحیح خواندن در معانی آن تفکر کنید . ان‌شاءا… . خداوند یار و یاور شما باشد.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا