خانه / حسن حداد

حسن حداد

تاریخ تولد :۳۰/۱/۱۳۵۰
محل تولد :عبدل آباد مه ولات 
تاریخ شهادت:۱۲/۷/۱۳۷۹
محل شهادت :ارتفاعات شمال سنگان خواف

 

شهید حسن حداد در روستای عبدل آباد بخش مه ولات به دنیا آمده و در زادگاه خود روستای عبدل آباد دوران ابتدائی و راهنمایی را سپری و در دبیرستان شهید بهشتی فیض آباد موفق به اخذ مدرک دیپلم شد بعد از اتمام خدمت مقدس سربازی با وجود فراهم بودن شرایط کاری برای شهید عزیر در روستا با هدف خدمت بیشتر به نظام مقدس اسلامی وارد نیروی انتظامی گردید و به ایفای نقش در این مسیر مقدس پرداخت.
خصوصیات اخلاقی شهید:تمامی خصوصیات اخلاقی یک فرد مسلمان در این شهید عزیز متجلی بود حسن معاشرت ،خوش اخلاقی ،توجه به مسایل دینی و مذهبی و عمل به آنها (بویژه نماز اول وقت ،شرکت در مراسم دینی و مذهبی و….)از این شهید عزیز الگوی دینی و عملی برای دوستانش ساخته بود یکی از مسایلی که خانواده و دوستان شهید اعلام میکنند این است که این عزیز در هربار مراجعت به وطن به احوالپرسی فامیل و دوستان میرفتند و در اخرین مرتبه که از تمامی دوستان خداحافظی میکرده گفتند که این آخرین دیدار من با شما میباشد روحیات شهید در محدوده خانواده و اجتماع برخوردهای انسانی و اسلامی وی در محیط های اجتماعی حضور فعال در اجتماعات دینی و انقلابی از راهپیمائی ها و هئات مذهبی گرفته تا حضور مخلصانه در بسیج روستا و تلاش در جهت رفع مشکلات فامیل و همسایه ،دوست و آشنا در حد توان همه و همه زبان زد خاص و عام بوده است و خلا وجود این عزیز کاملا احساس میشود شهید عزیز به صورت مکتوب وصیت نامه ای مکتوب در دسترس خانواده ندارد منتهی اعمال حرکات و سکنات این عزیز الگوی عمل بوده و هست که انشاءا.. همگان در این مسیر رهنمون شوند عنایت شهید به نماز اول وقت ،علاقه و محبت به اهل بیت و ولایت و.. تاکید این شهید به دوستان و خانوادهاش بوده است و پیام و شعار شهید که به یادگار مانده تواضع و فروتنی و رضای خدا بر هر کاری مقدم داشتن اقامه نماز اول وقت ، اخلاق نیکو، علاقه و محبت به اهل بیت عصمت و ولایت (ع)و خصوصیت دیگر این شهید عزیز این بود که کمتر اتفاق می افتاد که این شهید در نماز جماعت حاضر نشود و خلاصه هر چه بگوییم از خوی این شهید کم گفته ایم و ناقص و

       *( الحق که گلچین روزگار عجب با سلیقه است                   می چیند ان گلی را که به عالم نمونه است )*

 

یک نظر

  1. سلام. نمیدونم مسئول این سایت عبدل آباد کیه ولی هم سایت قشنگ وزیبایی دارید وهم مطالبتون در مورد شهدا و سایر قسمت ها جالبه.مرسی بابت زحماتتون…………………….

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا