خانه / علی حافظیانفر

علی حافظیانفر

    سردار شهید علی حافظیا نفر در سال ۱۳۳۴ در روستای عبدل آباد از توابع فیض آباد در خانواده مذهبی و مستضعف متولد شد.دوران ابتدایی را در زادگاهش به پایان رساند و به دلیل فقر مالی و اعتقادات پدر مجبور به ترک تحصیل و از همان کودکی برای تامین معاش خانواده در کنار پدر مشغول به کار کشاورزی شد.به حلال و حرام معتقد بود. پدرش علاقه داشت قرآن را بیاموزد لذا در حین کار به این امر مشغول بود. ادب و مهربانی و خوشرویی او زبان زد خاص و عام بود.به نماز اول وقت و قرائت هر روزه قرآن تاکید داشت.در سن ۲۰ سالگی با دختر عمویش ازدواج و در شهر خانه ای اجاره نموده و در کنار همسرش به زندگی سراسر معنوی خود ادامه داد.

   ایشان علاقه وافری به حضور درمحافل و مجالس مذهبی داشت. همچنین در مبارزات قبل از انقلاب حضوری پررنگ و موثر داشت و پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به همراه چند تن دیگر از دوستانشان سپاه شهرستان تربت حیدریه را تاسیس نمود.چندین بار عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل گشت. وی با وجود مسئولیت سنگینی که در جبهه داشت از امور مربوط به خانواده اش نیز غافل نبود در این راستا زمینی خریداری و مشغول به ساخت سرپناهی برای خانواده اش شد.یکی از همرزمان شهید نقل میکند:روزی شهید بزرگوار را مشغول به کار بنایی منزلش دیدم و به شوخی گفتم قسمت نخواهد شد تو در این خانه زندگی کنی.گفت:تا بحال که مستاجر بودیم ولی اگر ما نباشیم خانواده مان که راحت خواهند بود

صله ارحام،سرکشی از خانواده معظم شهدا،نماز شب،برگزاری و شرکت در مراسم پرفیض دعای ندبه،توسل،کمیل و جلسات مذهبی بویزه نماز جمعه جزو اموری بود که همواره بر انجام آن تاکید داشت.ایشان دومین شهید خانواده و برادر دیگرشان نیز از جانبازان هشت سال دفاع مقدس می باشد.سردار شهید به امام امت علاقه ای وافر و همیشه در دعاهایش خواستار سلامتی و طول عمر ایشان بود.توصیه اش به خواهران و اعضای خانواده،زینب وار زیستن و پیروی از ولایت بود.ایشان می فرمود پیرو ولایت فقیه باشید تا به مملکتتان آسیبی نرسد و سرنوشت افغانستان…گریبانگیر شما نشود.

در آخرین اعزامش به جبهه فرماندهی گردان را بر عهده داشت و آخرین مسئولیت وی دستیار مسئول محور بود،از جمله خصوصیت های بارز اخلاقیش شجاعت،شهامت که زبانزد همرزمانش بود،بردباری سعه صدر،مداومت بر نماز شب،گشاده رویی و متانت بود.سعی می کرد در انجام امور پیش قدم باشد.شهید بزرگوار در سال ۱۳۶۲ در عملیات مهران به فیض شهادت نائل گشت.پیکر سردار شهید علی حافظیان فر در جمع دوستان شهیدش در روستای عبدل اباد به خاک سپرده شد.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


*

رفتن به بالا